Rekuperacja w Zielonej Górze

Rekuperacja domu to nowoczesny następca dominującej dawniej mechanicznej wentylacji grawitacyjnej. Stanowi ona rozwiązanie skrojone na miarę XXI wieku, a więc ekologiczne, energooszczędne oraz bezpieczne dla zdrowia człowieka. Innowacyjny system wymienia ze sobą dwa strumienia powietrza – ciepłego, zanieczyszczonego we wnętrzu domu oraz czystego, zimnego, pochodzącego z zewnątrz. Świeże powietrze ulega automatycznemu ogrzaniu, natomiast ciepłe trafia do wymiennika ciepła. Rekuperacja to nowoczesny sposób na maksymalnie komfortowe warunki do życia.
Rekuperacja w Zielonej Górze

Rekuperacja w mieszkaniu – na czym polega?

Innowacyjnym rozwiązaniem w tym urządzeniu jest oparcie procesu na rekuperatorze, który działa na zasadzie zasysania powietrza z dwóch różnych źródeł. Anemostat zainstalowany na suficie pobiera ogrzane powietrze z pomieszczenia. Następnie ciepło pochodzące z tego źródła trafia do wymiennika ciepła, a powietrze zostaje oczyszczone z zanieczyszczeń oraz wilgoci. Świeże jest natomiast przez niego podgrzewane, po czym dostaje się do pomieszczeń.

Dlaczego warto zdecydować się na rekuperację do domu?

Obserwując mechanizm działania rekuperacji, nie trudno zauważyć, że pełni ona bardzo ważną funkcję, która przesądza o nowoczesności tego rodzaju wentylacji – oczyszcza powietrze. Jest to szczególną zaletą dla alergików oraz w przypadku miast w dużej mierze zanieczyszczonych smogiem. Ponadto warto zwrócić uwagę na fakt, że rekuperacja pozwala na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie w dość znacznym stopniu, bo nawet o 30% ze względu na to, że nie potrzebuje żadnego paliwa do wytworzenia ciepła.

Profesjonalne doradztwo – rekuperacja oczami ekspertów

Jeżeli myślisz o zainstalowaniu rekuperacji w domu, warto zaufać profesjonalistom w tym temacie. Specjaliści z InnoDom pomogą wybrać odpowiednie rozwiązania, a także uzyskać dodatkowe środki na sfinansowanie zakupu urządzenia. Oddając tę sprawę w ręce fachowców, nie musisz się również martwić o montaż rekuperatora. Otrzymujesz gwarancję, że wszystko przebiegnie sprawnie, a instalacja będzie solidna i posłuży przez wiele długich lat. InnoDom wyróżnia się na rynku, oferując swoim klientom profesjonalne doradztwo nie tylko w kwestii rekuperacji.